Home

Sarcina dupa anticonceptionale forum

Posibila sarcina desi iau anticonceptionale. Buna ziua, am intrat pe acest forum cu scopul de a cauta un raspuns la nelamurirea mea. Am 20 de ani si iau anticonceptionale MILIGEST de un an si 8 luni bine inteles la sfatul medicului. 21 de zile cu 7 pauza. Toate bune, menstruatia s-a regularizat, numai ca, pe.. Lifestyle ; Retete ; Horoscop ; City ; Forum ; Nu ai cont? Inregistreaza-te Sarcinile aprute peste anticonceptionale sunt absolut normale fara probleme majore din partea fatului, dar din momentul diagnosticului de sarcina trebuie oprita administrarea lor. Diana & Vladut (16.05.2004) Vladut 7 luni. Inapoi la Femina intim · Urmatorul subiect necitit →. Raspunde la mesajele citate Curata Sarcina dupa anticonceptionale: la cat timp poti ramane insarcinata Cât de repede poate o femeie să rămana insarcinată - după ce a renunțat la anticoncepționale? Ei bine, de-a lungul tineretii femeile isi petrec suficient de multi ani incercand sa Nu ramana insarcinate insa atunci cand vine vremea sa isi doreasca o sarcina, descopera.

Forum despre anticonceptionalele si sarcina Forumul

1. Eu am luat timp de 2 ani anticonceptionale Marvelon,iar atunci cand am renuntat nu mi-a mai venit menstruatia timp de 2 luni sim-ampanicat la fel ca tine.Am facut teste de sarcina si nimic, cred ca a fost vorba doar de un dereglaj hormonal temporar.Apoi a venit si Mosu' ,dar neregulat in lunile urmatoare.Problemamai mare afost ca m-am.
  2. angelina spune: Sinzi_ana, in primul rand, nu ai cum sa ramai insarcinata cand iei anticonceptionale, decat daca nu le iei corect. A le lua corect inseamna sa nu le uiti, sa le iei mereu la aceeasi ora, de preferabil seara, sa nu vomiti sau sa ai diaree imediat dupa ce le-ai luat, sa nu iei antibiotice sau alte medicamente care pot scadea din eficienta pilulei; organismul trebuie sa aiba timp.
  3. Buna!sa ma prezint inainte de a explica situatia.Sunt studenta,anul 4,casatorita de 1,5 ani. Am folosit anticonceptionale de 4 ani si de fiecare data o data pe an faceam o pauza de o luna. Luna trecuta nu am mai luat pastile,ne-am protejat cu prezervativul. In ziua a 24 nu ne-am protejat pe motiv..
  4. at folia de 21 de pilule apoi pauza in care a venit menstruatia.Am luat pastilele 10 luni pana in ian.2006. Precizez ca inainte de a lua antic aveam un ciclu regulat de.

sarcina dupa anticonceptionale? - Club - Eva

1. buna,sunt nou pe site si am o mare nelinisteaseara am aflat ca sotia mea este insarcinata,ne-am foarte bucurat, insa azi am aflat ca sunt unele riscuri din cauza ca a renuntat la anticonceptionale in urma cu numai o luna,mai exact a avut un ciclu ca
  2. eata! Iau anticonceptionale Jeanine de mai bine de un an, din a 5-a zi de ciclu. Acum o saptamana am avut contact sexual di
  3. 2.49% la femeile care au intrerupt anticonceptionalele recent (0-3 luni inainte de sarcina) 2.48% la femeile care au intrerupt anticonceptionalele dupa ce au ramas insarcinate. Cu alte cuvinte, expunerea la hormonii din anticonceptionale imediat inainte sau dupa ce s-a obtinut o sarcina nu creste riscul defectelor congenitale majore
  4. Re: Posibila sarcina?? Buna Andu . Abia dupa 4 saptamani sau chiar 5 pot aparea simptomele specifice unei posibile sarcini . Dupa ce iti intarzie CM in luna urmatoare , doar atunci poti sa iti pui semne de intrebare. Ultima oara a fost editat de Alexandra.rosca (2017-04-29 22:28:45) Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a.
  5. istrarii de anticonceptionale si obtinerea unei sarcini, fertilitatea putand revenii chiar din luna urmatoare opririi.

Sarcina si anticonceptionale - Femina intim - Forum

Sanatate -> Efectele adverse ale anticonceptionalelorpisici amuzante

Risc de sarcina? » Secțiunea: Forum medical...Buna seara!Iau anticonceptionale marvelon 21, prima luna cand iau, le-am inceput in ziua a 5-a de CM, 7 zile m-am protejat2-a am vomitat cam la 3 ore dupa administrarea pastilei...nu am mai luat una din alta folie, le-am luat pe celelalte normal, insa 7 zile nu am facutbine).Intrebarea mea este daca eram protejata atunci sau exista riscuri Acasă › Forumuri › Mama si bebelusul › Sarcina nastere › anticonceptionale dupa nastere Acest subiect conține 6 răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de zahan-adriana acum 9 ani, 4 luni Sarcina si nasterea sunt fenomene naturale (fiziologice), nu sunt o boala. Asadar, va puteti continua cu succes activitatile zilnice. Trebuie sa stiti ca sunteti o femeie sanatoasa, dar intr-o stare deosebita, care necesita menajamente si un regim de viata protector

Sarcina dupa anticonceptionale: la cat timp poti ramane insarcinata Cât de repede poate o femeie să rămana insarcinată - după ce a renunțat la anticoncepționale? Ei bine, de-a lungul tineretii femeile isi petrec suficient de multi.. ANTICONCEPTIONALE - Steriletul - DISPOZITIVUL INTRAUTERIN (DIU) 1. DEFINITIE Steriletul este o metoda sigura, eficace si reversibila de contraceptie prin introducerea unui corp strain, solid in cavitatea uterina. 2. DESCRIERE, TIPURI a. DIU inerte, din polietilena - prescriere in caz de contraindicatie a cuprului / dupa o cura a sinechiilo anticonceptionale Cerazette - Subiect din forumul site-ului ro-mamma.com in care utilizatorii intreaba si primesc raspunsuri, sugestii si informatii utile. eu laum pastile si inainte de sarcina,am luat si dupa si iau si acum,altele nu cerazette pentru ca nu alaptez,si voi lua si in continuaredaca incepi sa le iei iale,nu o luna da si una. Discutii in forum. Sunt insarcinata? Fertilizarea in vitro Anticonceptionale Despre adoptie Test de sarcina Sarcina . Despre sarcina Buna ziua am un baietel de 4 luni am avut menstruatia dupa sarcina la o luna dupa mia venit din nou menstruatia acum sunt in intarziete de 6 zile... e normal ??? a mai patit cineva asa, maine imi fac test. Chiar daca un procent semnificativ din femei pot beneficia cu succes de tratamentul cu anticonceptionale, exista cateva cazuri in care anticonceptionalele pot dauna: sarcina, alaptare, tumori la nivelul sanilor sau uterului, antecedente de tromboza (formarea unui cheag de sange in vasele de sange, ceea ce poate determina aparitia trombozei.

Sangerari in sarcina forum. Aug 14, 2014 · Din pacate aceasta sarcina s-a incheiat cu un avort spontan. 08. . Sarcinile molare implica rareori un embrion dezvoltat, dar adesea determina cele mai specifice simptome de sarcina, inclusiv lipsa menstruatiei, test de sarcina pozitiv si greata severa. Am candidat alegerile parlamentare pentru. Re: pauza dintre anticonceptionale si sarcina buna ziua! eu am mai vb despre dorinta mea de a avea un bebe. am avut menstra pe 27 dec (am renuntat la ac din 24 dec cand am luat ultima pastiluta), acum am iar din 26 ian seara, n-am ramas din prima luna asa cum mi-ati mai spus, dar sper ca totusi sunt ok, ca nu au fost dereglari majore dak a. Buna.Am o problema.Am luat Yasmin timp de 9 luni dupa care le-am intrerupt,ultima folie fiind in luna martie.In aprilie mi-a venit ciclul normal in prima saptamana a lunii,a durat normal,iar la sfarsitul lunii pe 29 mi-a venit iar,a durat 4-5 zile ca de obicei.As dori sa stiu daca e normal ca dupa ce am luat anticonceptionale sa am asemenea dereglari de ciclu,pentru ca in luna aprilie mi-a. Sarcina dupa anticonceptionale - Cand trebuie sa le intrerupi ? Iata ca dupa ce ti-ai petrecut jumatate din viata avand grija sa nu ramai insarcinata, a venit momentul in care in sfarsit te-ai hotarat ca doresti un copil in viata ta. Daca ai folosit anticonceptionale orale pentru a te feri de o sarcina nedorita, probabil ca ai o multime de. Sarcina dupa anticonceptionale? Buna ziua!Este prima data cand intru pe un forum,si asta deoarece acum sunt putin ingrijorata si caut niste raspunsuri.Iau Karissa de un an,iar luna trecuta am dorit sa fac pauza de o luna in tratamentul contraceptiv,ultima menstruatie s-a incheiat pe 21 februarie,iar azi ar fi trebuit sa fiu in a 5-a zi a.

cat timp trebuie sa fac pauza dupa anticonceptionale pt a putea avea un copil sanatos Sarcina. Sarcina pe saptamani; Teste sarcina; Probleme sarcina; Pierdere Sarcina; Nume copii; Nasterea. Forum Desprecopii, Discutii despre parenting si copii Anticonceptionale si fumatul. Deschis de . Lorelai182003 , feb 23 2004 19:27. 6 raspunsuri la acest subiect #1 Lorelai182003 Lorelai182003.

ufff...chiar ai avut sex la inceput de perioada fertila,. ai grija sa nu fie ciclu peste sarcina. Sa-ti faci un test de sarcina dupa 22 oct. ca sa fii sigura Temeri nefondate. In momentul in care este confirmata sarcina, viitorii parinti se preocupa de sanatatea si dezvoltarea viitorului bebelus. Mai mult, de teama de a nu-l rani, ei inceteaza sa intretina raporturi sexuale pana dupa nasterea micutului. De fapt, lucrurile stau cu totul altfel: in interiorul uterului, fatul este protejat de lichidul amniotic si de placenta Exista doar anticonceptionale care se potrivesc unei femei si anticonceptionale care nu se potrivesc. Am zis-o in nenumarate randuri, ma vad nevoit sa repet, organismul uman nu e facut dupa o matrita identica pentru fiecare persoana, iar din cauza asta ce e bun pentru cineva poate sa nu fie bun pentru altcineva, mai mult decat atat, in cazul. Sarcina dupa 35 de ani! De ce scade fertilitatea si ce schimbari se produc in corp. sarcina dupa anticonceptionale Varsta la care femeile decid sa devina mame este in continua crestere. Tot mai multe femei din Romania, aleg sa aduca pe lume un copil dupa varsta de 30 sau chiar 35 de ani

Dupa anticonceptionale

Dupa o sarcina extrauterina tratata cu Metotrexat care ai fost nu si-au dat interesul in cazul tau.Raspunsurile la intrebarile tale ti le va da un medic bun si competent.Anticonceptionale nu poti lua asa dupa ureche,poate ca anticonceptionalele luate de mine nu sant chiar ok pentru tine.Inainte de a lua anticonceptionale faci niste analize. Sarcina si varsta conceptiei. Femeile care doresc sa ramana insarcinate curand dupa un avort spontan nu ar trebui descurajate. Daca aveti peste 35 de ani, medicii recomanda sa incercati din nou dupa in urmatoarele sase luni deoarece varsta este un factor de risc mai important decat intervalul dintre sarcini

Cat dureaza efectul anticonceptionalelor in organism,dupa ce le intrerupi?Am 32 de ani,si am folosit foarte mult timp (12 ani) anticonceptionale Triregol.Am mai facut si pauze de cateva luni.De 2 luni le-am intrerupt definitiv,cu gandul de-a face un bebe.Problema este ca n-am ramas insarcinata,menstruatia venindu-mi regulat si fara nici o. Ovare polichistice! Ajutor! - postat in Sarcina - probleme si factori de risc: Bună dragelor! Am fost diagnosticată cu SOP- sindromul ovarelor polichistice. Vizite la ginecolog..... defapt imi doresc mult sa raman insarcinata.... initial mi s au prescris anticonceptionale pentru reglarea menstruatiei si Dhupastol pentru ovulatie. Fara rezultat. Acum, sunt sub tratamet cu MYO SUN - prafuri. sarcina dupa cezariana. februarie 8, 2009 la 12:00 am. cami. Participant. va rog sa-mi spuneti daca a doua sarcina dupa o cezariana se rezolva neaparat tot prin cezariana.sau se poate naste si pe cale naturala si la ce peritada de timp dupa cezariana pot avea o noua sarcina. dupa prima cezariana am mai Forum Intrerupere de sarcina la 15 saptamani. laura24. acum 2 ani. Afla aici mai multe despre Intreruperea de sarcina. Povestea mea. M-am hotarat sa scriu povestea mea in speranta ca va ajuta alte femei. J. Am ramas insarcinata pe 31 martie. Pe 17 aprilie mi -am facut testul, care a iesit pozitiv

Buna..am o nelamurire. Am nascut pe 13 octombrie 2010...am avut prima menstruatie dupa 5 luni..mai exact pe 19 martie 2011....urmatoarea luna..adica aprilie nu am avut....iar in mai pe 9 am avut dinou....insa luna asta..iunie iar nu a venit....este normal sa vina o luna da si una nu dupa nastere? as dori sa iau si anticonceptionale...rigevidon dar nu stiu cum sa le incep.. Buna seara ! Revin si eu cu o problema.Dupa ce am terminat prima folie de AC,mi-a venit menstruatia in pauza, a patra zi, dar dupa 2 zile s-a oprit de tot. A continuat un fel de spotting. de obicei ma tinea 5 zile menstruatia

Anticonceptionale + prezervativ = test de sarcina slab pozitiv ?? Șase metode simple pentru a stimula sistemul imunitar al copiilor primăvara. Randi: Timpul petrecut alături de familie e cel mai prețios cadou de Sărbători! Testele de sarcina, ce sunt si cum functioneaza. Testele de sarcina se bazeaza pe prezenta hormonului denumit Gonadotropina corionica umana (hCG), o glicoproteina secretata de placenta la scurt timp dupa fertilizare.. La o femeie insarcinata, nivelul hCG-ului se dubleaza aproximativ la fiecare doua zile, deci testul este mult mai sigur la doua saptamani dupa conceptie decat dupa o saptamana

Sarcina in timpul anticonceptionalelor - Desprecopii

Dupa doua nasteri cu cezariana,la 22 de ani am fost diagnosticata cu endometrioza,in cavitatea abdominala:simptome?lipsa menstruatiei si dureri minoredecizia medicului,incizie mica si curatare.acum am 28 de ani si de un an a revenit,cu dureri groaznice ce incep inainte de menstruatie si tin 10-12 zile,durere cronica permanenta cu intepaturiazi am revenit la domnul doctor,cel mai bun. Hey..am luat anticonceptionale un timp..le-am stopat si dupa aceea le-am reluat..la ceva timp am avut o mica sangerare..si dupa cateva zile contact sexual..prietenul meu a ejaculat in mine dar nu tocmai inauntru..nu stiu cum sa-ti explic..oricum m-am spalat imediat,am fost la toaleta am facut pipi si am continuat sa iau anticonceptionalele..nu am luat pilula sau mai stiu eu ce..e posibil sa. Luni l-a control mi-a recomandat sa iau anticonceptionale milligest incepand cu a 5-a zi de la avort.Am inceput sa iau pastile din a 6 a zi dupa chiuretaj.Toate buneDupa ce am terminat folia in pauza de 7 zile mi-a venit menstruatia si trebuia sa merg iar la control si sa iau pastile in continuare.Intru-cat nu eram in localiatate,nu m-am dus. Afla mai multe despre primul trimestru de sarcina pe calculator sarcina. Ziua 1: Renunta la anticonceptionale Daca doriti sa deveniti mama va trebui sa intrerupeti orice forma de prevenire a sarcinii pe care o utilizati. Puteti ramane insarcinata imediat dupa oprirea unor tipuri de contraceptie, cum ar fi anticonceptionale Sarcina este, fara indoiala, una dintre cele mai fericite perioade pentru o femeie, insa transformarile fizice, schimbarile hormonale, dar si noutatea experientei atrag de multe ori dupa sine o multitudine de sfaturi si informatii care se pot dovedi.

sarcina dupa intreruperea anticonceptionalelorajutor

Forum 7 Pitici - Discutii despre sarcina copii parenting » Totul despre preconceptie, sarcina, nastere » Sarcina » Intrebari si nelinisti din perioada de sarcina » sangerari in timpul sarcinii 3 pages : 1 [2] 3 In general, un procent mic de femei gravide experimenteaza sangerari usoare in primul trimestru de sarcina, fara ca sarcina sa fie. Contraceptivele orale combinate (denumite si COC sau pilule anticonceptionale) contin doi hormoni sintetizati chimi... Modul de administrare al contraceptivelor orale co. Pentru a avea eficienta maxima, pilulele anticonceptionale combinate trebuie luate zilnic, pe cat posibil la aceeas... Ce e de facut daca sunt omise pilule anticonceptio Pastilele nu ti se potriveau daca dupa 7 luni aveai spotting, poti discuta cu un medic de planning sa ti le schimbe, daca vrei sa iei din nou. Iar daca inainte aveai ciclul neregulat, asa il vei avea si acum dupa ce ai oprit administrarea pastilelor, probabil de-asta nu ti-a venit inca. Sarcina nu are cum sa fie daca le-ai luat cum trebuie Pare incredibil, dar acest tânăr chiar are 51 de ani! Chuando este din Singapore și lucrează ca fotograf, dar ar putea să treacă definitiv din spatele camerei foto și să stea în fața obiectivului, pentru că arată ca un model de 20 și ceva de ani

Pagina 4 din 7 - Nu sunt deloc fericita! - postat in Femina intim: Pentru putin ! Nu uita ca ne ai alaturi si sper din tot sufletul sa iti gasesti linistea sufleteasca pentru ca numai asa vei putea fi cu adevarat fericita! [bis]Pupa mama o fata frumoasa Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti... Roxxy Poze Revelion 2005 Creatiile mel In rest nu am nici o problema de sanatate. Dupa ce am nascut Va rog sa-mi da-ti un sfat. Varicoză și anestezie epidurală; Daca ai varice pot lua anticonceptionale - Google Документы; Numai bine. Analize » Secțiunea: Forum medical Ce analize trebuie sa fac ca sa stiu ce anticonceptionale mi se potrivesc anticonceptionale-sarcina? by: ana_maria1988 buna,de cva timp sunt fff ingandurata,am tot citit despre pilule si am aflat ca exista sanse sa ramai insarcinata chiar daca iei pilule!ce sanse as avea io sa raman insarcinata daca iau pastilele regulat(nu am uitat nici una)de 9 luni fara intrerupere?pls rsp!! Este foarte important ca aceste persoane sa nu ia estrogen sub nicio forma (nici anticonceptionale), deoarece acesta favorizeaza dezvoltarea tumorilor. Daca ai remarcat sangerari vaginale anormale dupa un act sexual nu sta pe ganduri, ci prezinta-te de urgenta la un consult de specialitate Dupa ce le-am citit, am realizat ca in alte tari nasterea unui copil dupa transplant nu este un lucru rar. Am inteles ca trebuie sa astept macar un an dupa transplant inainte de a ramane gravida, ca trebuie schimbata medicatia, ca trebuie sa am o functie stabila a rinichiului si ca ar fi ideal sa nu mai am si alte boli

Forum anticonceptionale, planning. Din cate stiu eu nu este bine sa apara febra si frisoane in timpul sarcinii,poate fi vorba de o infectie in organism,eu zic,pentru linistea ta sa. Stari de ameteala si slabiciune - care pot fi cauzel Pagina 6 din 15 - Copilasi dragalasi de ianfeb05 (9) - postat in Clubul scutecelor (1-4 ani): gabiu, eu iti recomand pe doctorita Nascutzy de la IOMC. Are si un cabinet particular. Eu nu stiu acum adresa, daca dai un search pe forum o gasesti, am pus si eu adresa ei aici intr-o postare mai veche. La cabinet au preturi foarte bune si toate aparatele de care e nevoie Forum Desprecopii, Discutii despre parenting si copii → SARCINA → Odiseea sarcinii in 40 de saptamani. La urma urmei, fiecare face cum simte; la mine nu e bine nicicum, pt ca daca ma spal dupa primul numar se duce naibii lubrifierea, care surprinzator, nu mai revine oricat de lung ar fi preludiul (putine ocazii in care a fost altfel), iar daca nu ma spal, nu pot presta pt ca mi se pare aiurea

Sfatul Mamicilor - Discutii intre mamici despre copii, sarcina

Menstruatia dupa intreruperea anticonceptionalelo

Sarcina Calculator rapid data nasterii (DPN) Calculator avansat data nasterii (DPN) Sarcina pe saptamani Simptome de sarcina Teste de sarcina Complicatii si Probleme Alegerea unui nume copilului Sarcina Discutii (Comunitate, Forum) Grupuri Gravidute (burtici) Jurnale, Bloguri Tine si tu jurnal ELEVI Sex dupa avort Din Comunitate. Buna ziua. Am facut sex neptrojat la 3 zile dupa avort. In primele 3 zile am avut sangerari mici iar dupa contactul sexual nu am mai avut.Dupa 2 zile am facut sex din nou neprotejat si partenerul meu crede ca a scapat putin in mine.Mi am facut un test de sarcina dupa 2 zile de la ultimul contact si mi-a iesit negativ primele 5 minute iar dupa 10 a aparaut a 2a.

Medicatie infectie urinara Pagina 8 - Buna.Am o problema si vreau sa stiu daca pot scapa de ea.A infectie urinara E.coli si am incercat cu foarte multe tratamente si tot imi apare dupa 15-20 zile.Multumesc. e.coli Pagina

60 de tunsori potrivite fizionomiei tale - Frumuseţerochii de banchet :X-2Brad de Craciun - plansa de colorat virtuala

Video: pauza dintre anticonceptionale si sarcina-

Felicitare 3D: Brad de Craciun (Tutorial) | SfatulMamicilorFranciza CLEVER children deschide un centru regional in